drzweko

Czym jest AdSense i jak działa?

AdSense to serwis reklamowy Google, pozwalający czerpać korzyści z umieszczania na stronie internetowej reklam. Widziałeś pewnie niejednokrotnie w sieci reklamy w postaci linków z opisami z zaznaczonym w rogu 'Reklamy Google' w boksach (przykład po prawej) – to właśnie jedna z form AdSense.

Reklamy są dopasowane tematycznie do treści strony, pojawiają się w formie tekstowej bądź graficznej. Możesz dostosowywać je do wyglądu swojej strony i filtrować reklamy np. konkurencji. Zyski można czerpać z samego wyświetlania (Cost Per Mille), lub z klików odwiedzających naszą stronę (Cost Per Click).

AdSense nie ogranicza się tylko do boksów z reklamami, to też skierowania na produkty i usługi, a także możliwość umieszczenia na stronie wyszukiwarki, w której reklamy uzależnione są od zapytania.

Czy to się w ogóle opłaca?

Reklamy zbliżone tematycznie do treści strony, nie są tak irytujące jak krzykliwe flashe, mało tego budzą zainteresowanie. Na moich stronach klika 3-6% odwiedzających, procent ten zależy w dużej mierze od ułożenia reklam i kolorystyki (patrz optymalizacja AdSense). W przypadku stron z treścią w języku polskim za jedno kliknięcie można otrzymać zwykle kilka centów, w zależności od popularności poruszanego tematu. Jeśli mamy zawartości w języku angielskim czy niemieckim, możemy liczyć na większe zyski.

Dodatkowo AdSense jest wygodny – nie musisz pertraktować z klientami i przypominać o płatnościach. Jednorazowo wstawiasz na stronę kod, Google robi resztę.

Pieniądze do ręki!

Google wypłaca pieniądze co miesiąc, o ile na jego koniec zgromadzisz na koncie ponad 100$. Gotówkę możesz otrzymać na konto bankowe, albo przysłany zostanie Ci czek do zrealizowania. Zwykle pieniądze otrzymuje się końcem kolejnego miesiąca. Jeśli w danym okresie rozliczeniowym nie będziesz miał 100$, zbierasz dalej, ale to raczej rzadkie zjawisko.

Jak zacząć?

Jeśli posiadasz już własną stronę, nie musisz czekać. Udaj się na stronę Google Adsense, gdzie znajdziesz bardziej aktualne informacje o tym produkcie i będziesz się mógł zarejestrować.

Copyright © reklama.flink.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone.